Zestaw do odprowadzania moczu UROPEN zaprojektowany został specjalnie dla mężczyzn mających problem z nietrzymaniem moczu. Dzięki specyficznej, opatrzonej patentem konstrukcji oraz zastosowaniu elastycznych materiałów jego użytkowanie jest wygodne, dyskretne i niewywołujące dyskomfortu.


Budowa cewnika do odprowadzania moczu UROPEN
Na przyrząd składają się: zapewniające stabilność całości bawełniane majtki mocujące, dwa zewnętrzne cewniki silikonowe UROCEV - odpowiednio do użytku nocą i za dnia, uchwyt mocujący - również do stosowania nocą, woreczki do przechowywania moczu oraz taśmy do mocowania woreczków. Zawartość jednego opakowania powinna wystarczyć na cały miesiąc codziennego stosowania. Należy jednak przy tym pamiętać, że zawarte w zestawie worki mogą być używane nie dłużej niż przez pięć dni - w przeciwnym razie może dojść do rozwoju niebezpiecznych bakterii i drobnoustrojów, tym samym zaś do infekcji przewodu moczowego.
Cała konstrukcja cewnika zewnętrznego UROPEN zaprojektowana została tak, by dać użytkownikowi jak największe możliwości ruchu i dynamiki niezależnie od czynności wykonywanych w ciągu dnia - dzięki temu zarówno spacer, jak i siedzenie w fotelu czy jazda na rowerze nie będą niosły ze sobą dyskomfortu ani nieprzyjemnych wrażeń. Ponadto umożliwia ona ograniczenie do minimum styczności użytkownika z wydalanym moczem.

Dlaczego warto zdecydować się na cewnik zewnętrzny UROPEN
Do zdecydowanych zalet urządzenia należy fakt, że wchodzące w jego zestaw cewniki UROCEV wykonane są w całości z oddychającego hipoalergicznego silikonu, który niweluje prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień i reakcji alergicznych. Wygodę użytkowania przyrządu zapewniają też dwa zestawy majtek i cewników przeznaczone do osobnego użytkowania w dzień oraz w nocy.
Ponadto cewnik zewnętrzny UROPEN posiada znak CE, a także spełnia wymagania sprecyzowane w przepisach unijnych - dyrektywa WE 93/42/EWG - oraz wymogi normy PN-EN 1618. Wszelkie użyte w przyrządzie substancje klejące i barwiące zostały zatwierdzone jako bezpieczne dla urządzeń medycznych, a także sprawdzone na okoliczność toksyczności i występowania reakcji alergicznych.

LARKIS © 2022