Guma i silikon należą do elastomerów, czyli materiałów polimerowych odznaczających się elastycznością i sprężystością. Mimo podobieństw materiały różnią się zarówno budową, jak i zastosowaniem. W dzisiejszym artykule opowiemy o właściwościach obu materiałów i wyjaśnimy, dlaczego nie należy mylić ich ze sobą.

Czytaj więcej...

Uszczelki gumowe mają szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. To zazwyczaj niewielkie elementy o wielkim znaczeniu, znajdujące się w urządzeniach codziennego użytku, maszynach przemysłowych i pojazdach. Ich właściwości sprawiają, że są doskonałym uszczelnieniem i amortyzatorem chroniącym nie tylko podzespoły, ale nawet całe układy urządzeń. Ich zaletą jest również łatwość dowolnego kształtowania podczas procesu produkcji. W dzisiejszym artykule opowiemy, jakie mają właściwości i w jakich branżach są wykorzystywane.

Czytaj więcej...

Silikony HTV znajdują zastosowanie w wielu branżach przemysłu. To silikon wulkanizowany w wysokiej temperaturze, a skrót pochodzi od angielskiej nazwy High Temperature Vulcanizing. W Polsce dokładna nazwa kauczuku wysokotemperaturowego to metylo-winylowa guma silikonowa, która wykazuje wysoką odporność na zróżnicowane temperatury. Czym silikon HTV wyróżnia się spośród pozostałych mieszanek dostępnych na rynku?

Czytaj więcej...

LARKIS © 2022