- Szczegóły
MASY USZCZELNIAJĄCE JAKIE MAJĄ NAJCZĘSTSZE ZASTOSOWANIE
Masa uszczelniająca stosowana jest przede wszystkim do wypełniania dylatacji i szczelin montażowych. Jest elastycznym materiałem wykazującym dobrą przyczepność do różnorodnych powierzchni, stąd też ma bardzo szerokie zastosowanie. Bardzo często stosowana jest również jako materiał mocujący.
PODSTAWOWE ZALETY MASY USZCZELNIAJĄCEJ
W praktyce masy uszczelniające to całe spektrum różnorodnych produktów, różniących się od siebie parametrami oraz stosowanych do różnorakich celów. Poszczególne rodzaje mas mogą mieć różny skład oraz zastosowanie. Najczęściej wykorzystywane są masy uszczelniające wytwarzane na bazie elastomerów termoplastycznych. To właśnie ten rodzaj mas posiada bardzo wiele użytecznych właściwości. Przede wszystkim są elastyczne w różnorodnych temperaturach (od -15°C do 50°C). Dodatkowo zapewniają dobrą przyczepność do metali, nie przyczyniając się przy tym do powstawania procesów korozyjnych. Nie wchłaniają wody oraz są odporne na zmienne warunki atmosferyczne.
PODSTAWOWE ZASTOSOWANIE MAS USZCZELNIAJĄCYCH
Kolejnym rodzajem masy uszczelniającej jest autokit, który stosuje się do uszczelniania samochodów. Ma postać charakterystycznych wałeczków o konsystencji plasteliny i średnicy ok. 10 mm. Doskonale nadaje się przede wszystkim do uszczelniania elementów nieruchomych, czyli m.in. poszczególnych części karoserii, takich jak blachy, spawy punktowe, zgrzewy itd. Poza karoserią można ją stosować także do uszczelniania reflektorów jako wypełnienie uszczelki.
Innym zastosowaniem masy uszczelniającej jest zabezpieczanie rur. Masa do zabezpieczania rur wytwarzana jest w formie wałków o większej niż autokit średnicy, czyli ok. 50-60 mm. Masa tego rodzaju pełni rolę antykorozyjnej ochrony instalacji kanalizacyjnych i hydraulicznych. Oczywiście zapobiegają one korozji i zapobiegają degradacji elementów metalowych. Można ją stosować również do zabezpieczania rynien.
Masa uszczelniająca to idealny materiał do uszczelniania, mocowania czy spoinowania. Wpływa na poprawę funkcjonalności wielu urządzeń czy instalacji, zmniejszając przy tym ryzyko uszkodzeń czy awarii.